HoŞgELdİnİz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HoŞgELdİnİz

Arkadaşlığın Tek Adresi

AnasayfaAnasayfa  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

3 Ay 10 GÜn KuafÖre Gİtmeme Cezasi

YazarMesaj
DiYaR
O Bir Admin...
O Bir Admin...
DiYaR

3 Ay 10 GÜn KuafÖre Gİtmeme Cezasi Empty
MesajKonu: 3 Ay 10 GÜn KuafÖre Gİtmeme Cezasi   3 Ay 10 GÜn KuafÖre Gİtmeme Cezasi Icon_minitimeCuma Nis. 27, 2007 4:12 am

Hakim, kaçak elektrik kullanan 66 yaşındaki kadına 3 AY 10 GÜN KUAFÖRE GİTMEME CEZASI verdi

EDİRNE'de, evinde kaçak elektrik kullandığı gerekçesiyle hakkında 'elektrik hırsızlığı' suçundan Asliye Ceza Mahkemesi'ne dava açılan 66 yaşındaki Hayriye Öcalan, 3 ay 10 gün hapis cezasına çarptırıldı. Hakim, cezayı daha sonra Hayriye Öcalan'ın aynı süre içinde kuaföre gitmemesine çevirdi.
Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş. (TREDAŞ) ekipleri, 3 yıl önce yaptığı kontrollerde Koca Sinan Mahallesi Ersoy Apartmanı'ndaki dairesinde tek başına oturan Hayriye Öcalan'ın kaçak elektrik kullanıldığını tespit etti. Bunun üzerine evin elektriklerini kesen ekipler, Bağ- Kur emeklisi olan Hayriye Öcalan'a 300 YTL para cezasına çarptırarak hakkında Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Asliye Ceza Mahkemesi'nde hakkında 'elektrik hırsızlığı' suçlamasıyla dava açılan Hayriye Öcalan, dünkü karar duruşmasında, 3 ay 10 gün hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme hakimi, cezanın 1 yılı aşmaması, iyi hal nedenleriyle cezayı 'ıslah edici olması' amacıyla aynı süre içinde Hayriye Öcalan'ın kuaföre gitmemesine çevirdi.
Kiracı olarak oturduğu evde daha önce üniversite öğrencilerinin olduğunu belirten Hayriye Öcalan, ''Ben evde tek başına yaşayan birisiyim. Benden önce oturan üniversite öğrencileri kaçak elektrik kullanmış. Ben de bunu fark etmedim. Evin elektrikleri kesildiği zaman TREDAŞ'a gittim ve bana kaçak elektrik kullandığım için elektriklerin kesildiğini söylediler. Daha sonra bana mahkemeden çağrı geldi. Mahkeme sonucunda 3 ay 10 gün kuaföre gitmeme cezası verildi'' dedi.

Kuaföre her zaman gitmediğini belirten Hayriye Öcalan, ''Pek kuaföre giden birisi değildim. Şu an gitmem gerekse bile aldığım ceza nedeniyle gidemeyeceğim. Ben de evde ayna karşısında kendi makyajımı yapıyorum. Ayrıca ceza nedeniyle 20 gün arayla Cumhuriyet Polis Karakolu'na giderek kuaföre gitmedim diye imza atacağım'' dedi.
https://mekan.editboard.com

3 Ay 10 GÜn KuafÖre Gİtmeme Cezasi
1 sayfadaki 1 sayfası